ثبت نام
x

ورود

نام کاربری :

رمزعبور :

یا عضویت

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه ی پاسخ دادن به سوالات ریدینگ
نویسنده پیام
نداانصاری آفلاین
عضوکارگروه برنامه ریزی شهری مرحله دوم93

اعتبار: 10
سپاس ها 974
سپاس شده 847 بار در 394 ارسال
ارسال: #1
نحوه ی پاسخ دادن به سوالات ریدینگ
سلام به غنچه های گریوووووووون چرا !؟خندون باشین این کمتر از 48ساعتم میگذره ایشالاTongue

البته که شما از من بییشتر بلدین ...من ادعایی ندارم ولی گفتم چیزی رو که بلدم بزارم شما مرور کنین Blush
برای سوالات ریدینگ همون طور که میدونیم لازم نیست کل متن رو بخونیم و یا همه ی لغاتش رو بلد باشیم اگه متن براتون آشنا نبود نگران نشین تمام اطلاعات برای پاسخ دادن به سوالات در مت قرار داره که با ترفند هایی میشه جواب داد.اول سوال رو بخونین نه گزینه ها رو چون اگه راجع به سوال که چی خاسته مطمعن بشین پیدا کردن جواب اسون میشه .هیشه گزینه ها از یه ساختار خاص پیروی میکنن غلط...غلط...تقریبا غلط..و پاسخ درست ...که معمولا بین دوگزینه ی آخری که گفتم شک میکنیم.

1-سوالات مربوط به ایده ی اصلی که در اون ها از کلماتی مثله main idea,mainly discuss,mainlyconcerned,,primary idea,main topic, استفاده شده زیاد هول نشین چون جواب این سوالات در خط اول متن قرار داره ...یه بسم الله بگین خط اول رو بخونین ببینین چی برداشت میکنین ازش اونو توی گزینه ها بگردین .و باید سازمان دهی ایده ها رو تشخیص بدین مثلا اگه متن چند تا پاراگراف داشت خط اول هر پاراگرافو میخونین یه انسجام بهش میدین بعد میرین سراغ گزینه ها

2-اگه توی سوالا از organizedاستفاده کرد چگونه اطلاعات در متن سازمان دهی شده و یا یا چگونه متن دوم به متن اول مربوط میشه ..باز هم با نگاه به خط اول پاراگراف مشخص میشه ..اولین خط هر پاراگرافو بخونین کلماتی که بیشترین ارتباطو بینشون داره مشخص کنین بهترین گزینه رو انتخاب کنین.

3-سوال هایی که مستقیما در متن پاسخ داده شده ....یا جزعی بیان شده...یا جزعی بیان نشده یا تلویحی هست ......یا مربوط به مرجع ضمیره که این مورد کمتر مورد سوال قرار میگیره

3-1سوال های جزعی بیان شده از عباراتی مثله according to the passage ,
it is stat in the passage,the passage indicates that,which of the following trueاستفاده میکنن برای جواب دادن یه کلمه ی کلیدی رو در سوال انتخاب کنید با یه نگاه اجمالی قسمتی رو که اون کلمه رو داره پیدا کنین گزینه های قطعا غلط رو خذف و بهترین جواب رو انتخاب کنین.

3-2سوالات جزعی بیان نشده مثله بالاییه فقط منفیش کرده مثلهnot stated,not mentioned,not discussed,و یا همه درستن به جز استفاده شده واسه جوابم مثله قبلی یه کلمه ی کیلیدی تو سوال پیدا میکنیدو جاشو توی متن با یه نگاه سریع پیدا کنین گزینه هایی که طبق متن حتما درستن رو جستجو کنین غلطه در میادBig Grin

3-3سوال مرجع ضمیرم که ازون جایی که اسم قبل از ضمیر میاداون ضمیر رو معمولا مشخص میکنن به اسمای قبلش نگاه کنین هرکودومو امتحان کنین متوجه میشین

4-سوالایی که غیر مستقیم گفته شده و باس برداشت کنیم ینی به طوره عینی نگفته و تیکه پرونده باید بدبین باشیم تا جوابو پیدا کنیمBig Grinدر سوال از کلماتی مثلهimplied,inferred,likely,probablyاستفاده شده که برای جواب دادن بازم غصه نخورین بازم به قوله پیرزنا یه کلمه ی کیلیتی رو از سوال انتخاب بعد توی متن جاشو پیدا کنین بعد قسمته مربوطه رو با دققققققت ها ینی بادقتی که بعضی کارامونو انجام میدیم باس بخونیم و در جستجوی جوابی باشین که مطابق با جمله باشه از نظر مفهوم.

5-سوالاته گذار یا انتقال دوجور سواله اگه توی صورته سوال گفتن precedingینی سوال قبلی که سوالش میشه پاراگراف قبلیه این متن راجه به چی صحبت کرده باید خط اول خوده پاراگرافو بخونین...اما اگه خو سوال از کلمه ی followingاستفاده شده بود ینی در پاراگرافه بعدی چه اطلاعاتی خواهد اومد که در این صورت خط اخر پاراگرافو میخونینTongue

6- معنای کاماتو هم از اجزای کلمه مشخص کنینبرای مشخص کردنه معنی لغات از مفهومه کلام استفاده کنین ینی اون قسمت که لغت مورده نظر درش قرار داده شده بادقققققت بخونین از لغاته اطراف معنیش درمیاد

7- گاهی معنی لغات ساده ای رو ازمون میخاد که روز مره باهاش سروکار داریم اما گول نخورین چون معنیه دوم و فرعیش مد نظره .

میدونم خیلی فراتر ازین هاست اما دیگه ببخشید به بزرگیتونTongue

آخرین ارسال های من :
02-11-2014 08:42 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mina91 ، Brightness ، 327 ، forough.r ، g.h ، saeedm ، mariii ، rezvan87 ، haleh ، fi.sa
mina91 آفلاین
عضوکارگروه طراحی شهری مرحله دوم93

اعتبار: 1
سپاس ها 498
سپاس شده 156 بار در 62 ارسال
ارسال: #2
RE: نحوه ی پاسخ دادن به سوالات ریدینگ
مرسی ندا جان.مهارت های ریدینگ فوق العاده مهمه.

اتفاقا یادم بود لحظه های آخر یه سرچ سریع انجام بدم در موردش.Heart

آخرین ارسال های من :
02-11-2014 09:08 PM
 سپاس شده توسط نداانصاری ، g.h ، saeedm
327 آفلاین
مدیر و مشاور کارگروه برنامه ریزی
*

اعتبار: 1
سپاس ها 149
سپاس شده 192 بار در 67 ارسال
ارسال: #3
نقل قول:
4-سوالایی که غیر مستقیم گفته شده و باس برداشت کنیم ینی به طوره عینی نگفته و تیکه پرونده باید بدبین باشیم تا جوابو پیدا کنیم
[تصویر:  biggrin.gif]
در سوال از کلماتی مثلهimplied,inferred,likely,probablyاستفاده شده که برای جواب دادن بازم غصه نخورین بازم به قوله پیرزنا یه کلمه ی کیلیتی رو از سوال انتخاب بعد توی متن جاشو پیدا کنین بعد قسمته مربوطه رو با دققققققت ها ینی بادقتی که بعضی کارامونو انجام میدیم باس بخونیم و در جستجوی جوابی باشین که مطابق با جمله باشه از نظر مفهوم.

من توصیه می کنم این مدل از سوالات رو اصن جواب ندین، اما اگه خواستین جواب بدین... دقت کنید که جواب صحیح نباید تو متن باشه، چون از شما خواسته استنباط کنید و نظر خودتون رو بگین...کلا نزنید این مدل سوال رو چون خیلی تله دارهSmile

آخرین ارسال های من :
02-11-2014 09:40 PM
 سپاس شده توسط mina91 ، g.h ، saeedm ، نداانصاری
نداانصاری آفلاین

سپاس ها 974
ارسال: #4
بابا شاید یه نفر تونست کلی که نیست ............ولی هرکی تونست آورین آورین بهشSmile

02-11-2014 10:40 PM
 سپاس شده توسط mina91
saba آفلاین
عضو عادی
*

اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال
ارسال: #5
منبع مطلبتونو لطف می کنین بزارین ؟ممنون

آخرین ارسال های من :
    02-12-2014 11:21 AM
     سپاس شده توسط نداانصاری
    نداانصاری آفلاین

سپاس ها 974
    ارسال: #6
    (02-12-2014 11:21 AM)saba نوشته شده توسط:  منبع مطلبتونو لطف می کنین بزارین ؟ممنون

فلش کارت های تافل برای درک مطلب یا ترفندهای ریندیگ تافل

02-12-2014 11:25 AM
     سپاس شده توسط g.h ، mina91 ، Brightness
    ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ما   انجمن تخصصی مرحله اول و دوم شهرسازی   بازگشت به بالا   بازگشت به محتوا   بایگانی   پیوند سایتی RSS