ثبت نام
x

ورود

نام کاربری :

رمزعبور :

یا عضویت

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ
نویسنده پیام
forough.r آفلاین
مدیر کارگروه مرحله 2 طراحی شهری

اعتبار: 12
سپاس ها 508
سپاس شده 921 بار در 371 ارسال
ارسال: #1
پرسش و پاسخ
پیام یکی از اعضا..

سلام مهندس

خسته نباشید
ببخشید مزاحم شدم اما چند سوال داشتم:
در ابتدا اینکه من سال دوم کنکور می دهم برای همین امسال حتما باید موفق بشم برای همین به کمک شما خیلی احتیاج دارم.
بعد اینکه من باید سربازی برم برای همین تا 4 پادگانم و 5 خانه هستم و تا 10 11 می تونم مطالعه کنم و وضیعت سختی دارم اما خیلی خیلی مصمم که قبول بشم اونم تو تهران و هر کاری که در توانم باشه براش انجام می دهم فقط احتیاج به راهنمایی های شما دارم همانند پارسال که به من و دیگران لطف کردین.
این شرح کلی از وضیعت زندگی من بود.الان اگر اجازه بدین درباره وضیعت درسیم به شما توضیح می دهم:
من تا الان با برنامه مهندس ریحانه جلو رفتم و کتاب قبادیان و زیباشناسی رو خوندم کامل بعد مباحـ برنامه های عمرانی و توسعه خوندم و از امروز هم شروع به خواندن خلاصه روزشماری که از جزوه آقای پور محمد رضا پارسال تهیه کرده بودم کردم. تاریخ هم تا هخامنشیان از هر دو کتاب شار تا شهر و هم پاکزاد رو خواندم.
این هم وضیعت درسی من بود فقط اینم بگم من خیلی از کتاب هارو چون قبلا خواندم و جاهای مهم آن را علامت زدم خیلی سریع تر از دیگران می توانم بخوانم.
در آخر از شما خواهش دارم کمکم کنید و راهنمایی کنید که الان چه کتابهای های رو با وضیعتی که دارم باید بخونم تا موفق بشم من همه منابع رو دارم ولی مشکل اصلی من در ترتیب خواندن آنها و دوره مناسب آنهاست.
بازم ممنون.

سلام بر شما.. خسته نباشید.. ایشالا بهترین براتون اتفاق بیفته امسال..
اول اینکه بفرمایید زبانتون در چه حد هستش؟؟؟
دوم ببینید وضعیت شما درسته سخت تر هست ولی راوال خوندنتون تفاوتی نباید بکنه .. ینی باید سعی کنید تا جایی که میتونید بخونید منابع درجه اول رو... در باره اینکه کدوم کتابهارو بخونید در قسمت منابع توضیح داده شده... ضمن اینکه کتابهایی که جدیدا چاپ میشه و یا شده رو حتما باید مطالعه کنید.. که البته بنده بی اطلاع هستم  در این مورد...
روند خوندنتونم مثل بقیه به این شکل باشه که هفته دو تا کتاب رو در نظر بگیرین و با تمرکز مطالعه کنید.. کتابهارو از مباحث مختلف انتخاب کنید .. این روند ادامه پیدا میکنه تا 4-5 هفته پس از اون فقط کتابهایی که تو این مدت خوندین مطالعه بشه و بعد از اتمام دوره دوباره به مدت 5 هفته کتابهای جدید بخونید.... زبان رو حتما هر روز بخونید و حتما از سوالات سالهای گذشته کمک بگیرید...سولی هست بفرمایید

آخرین ارسال های من :
08-06-2014 04:59 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، URBAN 98
hossein11 آفلاین
عضو عادی
*

اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 6 بار در 2 ارسال
ارسال: #2
RE: پرسش و پاسخ
سلام با عرض تشکر از راهنمایی شما
پارسال 20% زدم زبانو
بعد یعنی شما می فرمایید من هر 5 هفته باید 10 کتاب بخونم بعد همه آنها رو دوره کنم در چند هفته و بعد دوباره شروع کنم کتاب جدید بخونم؟
یه سوال دیگه خلاصه مباحـ  و خلاصه سیر اندیشه که دارم چطوربخونم  آنها رو باید هر روز مطالعه کنم ؟ (درباره مباحـ من روزشمار،طرح،مسکن،حمل نقل،آمار جمعیت،برنامه های عمرانی خلاصه دست نویس دارم )(سیر اندیشه ها هم 3 کتاب خلاصه کردم نفر به نفر)(بعد خلاصه هام می خوام بقیه منابع مباحـ بخونم)
تاریخ رو باید مبحئی بخونم (یعنی من فصل هخامنشی در کتاب شار تا شهر و پاکزاد بخونم بعد برم فصل بعدی)یا هر کتاب تاریخ رو شروع کنم و بعد که تمام شد کتاب دیگری بخونم ؟
زبانم اول می خوام 504 بخوانم بعد برم مجموعه لغات کنکور های گذشته که از یه استاد معتبر گرفتم بخونم بعدم برم کنکور های گذشته و امتحانات زبان که در موسسه های مختلف گرفته شده است را بزنم.
بنظر شما این روش درست است؟
با تشکر و سپاس فراوان

آخرین ارسال های من :
    08-07-2014 01:13 AM
    forough.r آفلاین

سپاس ها 508
    ارسال: #3
    (08-07-2014 01:13 AM)hossein11 نوشته شده توسط:  سلام با عرض تشکر از راهنمایی شما
    پارسال 20% زدم زبانو
    بعد یعنی شما می فرمایید من هر 5 هفته باید 10 کتاب بخونم بعد همه آنها رو دوره کنم در چند هفته و بعد دوباره شروع کنم کتاب جدید بخونم؟
    یه سوال دیگه خلاصه مباحـ  و خلاصه سیر اندیشه که دارم چطوربخونم  آنها رو باید هر روز مطالعه کنم ؟ (درباره مباحـ من روزشمار،طرح،مسکن،حمل نقل،آمار جمعیت،برنامه های عمرانی خلاصه دست نویس دارم )(سیر اندیشه ها هم 3 کتاب خلاصه کردم نفر به نفر)(بعد خلاصه هام می خوام بقیه منابع مباحـ بخونم)
    تاریخ رو باید مبحئی بخونم (یعنی من فصل هخامنشی در کتاب شار تا شهر و پاکزاد بخونم بعد برم فصل بعدی)یا هر کتاب تاریخ رو شروع کنم و بعد که تمام شد کتاب دیگری بخونم ؟
    زبانم اول می خوام 504 بخوانم بعد برم مجموعه لغات کنکور های گذشته که از یه استاد معتبر گرفتم بخونم بعدم برم کنکور های گذشته و امتحانات زبان که در موسسه های مختلف گرفته شده است را بزنم.
    بنظر شما این روش درست است؟
    با تشکر و سپاس فراوان
    با سلام..
    بله به همین منوال بخونید..میتونید خلاصه هارو مبحثی بخونید مثلا خلاصه سیر 1 رو همزمان با خوندن کتاب سیر 1 بخونید... میتونید هم خلاصه هارو به عنوان مرور استقفاده کنید به این ترتیب که موقع دوره کردن کتاب اون رو بخونید...
    تاریخ هم به سلیقه خودتونه میتونید یک مبحث رو انتخاب کنید و تو کتابای مختلف بخونید یا کتاب به کتاب بخونید.. من خودم همه درسارو کتاب به کتاب میخوندم تمرکزم بیشتر میشد...
     به نظر من زبان موسسات خیلی کمک نمیکنه به خصوص که متنی که میاد تو کنکور عمومی نیست و در مورد مباحث اختصاصی شهرسازی و معماریه..از 504  شروع کنید لغات و متنهاش...البته مرور فراموش نشه... کتاب فرهادی حتمااا مطالع بشه و مسلط بشید حتما لغات تافل رو هم خوبه که بلد باشین اون جزوه لغاتتون رو من اطلاع ندارن اگر فک میکنید خوب هست مطالعه بفرمایید...
    موفق باشید

08-07-2014 02:26 PM
    hossein11 آفلاین
    عضو عادی
    *

سپاس ها 0
    ارسال: #4
    ممنون مرسی از راهنمایی های شما. 
    حتما هر کاری که گفتین را مو به مو اجرا می کنم.
     ببخشید می تونم آخر هفته ها هر کتابی رو که خواندم با شما چک کنم که دارم کتاب مناسب می خونم ،ترتیبش مناسب هست یا نه؟چون از این قسمت خیلی میترسم چون پارسالم از این قسمت خیلی ضربه خوردم.
    واقعا ببخشید من خیلی مزاحم شما می شم.

08-08-2014 12:09 AM
    forough.r آفلاین

سپاس ها 508
    ارسال: #5
    بله  حتما در همین تاپیک اعلام کنید کمکتون میکنم

08-15-2014 11:43 PM
    hossein11 آفلاین
    عضو عادی
    *

سپاس ها 0
    ارسال: #6
    سلام مرسی
    یه سوال  کوچک من برای هفته اولم چون قبادیان زیباشناسی شار تا شهر و چند کتاب دیگه رو خوندم ترجیح دادم برای این هفته کتاب مبانی پاکزاد و تحلیل فضای شهری بحرینی بخونم بنظر شما مکمل ومناسب هستن؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: 08-16-2014 11:16 PM، توسط hossein11.)
    08-16-2014 11:15 PM
    forough.r آفلاین

سپاس ها 508
    ارسال: #7
    (08-16-2014 11:15 PM)hossein11 نوشته شده توسط:  سلام مرسی
    یه سوال  کوچک من برای هفته اولم چون قبادیان زیباشناسی شار تا شهر و چند کتاب دیگه رو خوندم ترجیح دادم برای این هفته کتاب مبانی پاکزاد و تحلیل فضای شهری بحرینی بخونم بنظر شما مکمل ومناسب هستن؟
    سلام بر شما
    مباحث کجا هستین؟؟؟
    کتاب تحلیل بحرینی زیاد مهم نیست  مثالهاشو نمیخ.اد بخونید اون اخرکتاب بقیه صفحات تو 5-6 ساهت خونده میشه... کتاب مبانی پاکزاد رو بخونید و با شهر و منطقه شیعه رو این هفته یا حالا یه کتاب مباحث دیگرو..

08-17-2014 01:31 PM
    hossein11 آفلاین
    عضو عادی
    *

سپاس ها 0
    ارسال: #8
    سلام 
    ممنون از راهنمایی شما
    مباحث تازه از این هفته شروع کردم اونم از روزشمار از جزوه آقا پور محمد رضا
    و برای این هفته هم بر اساس نظر شما دارم مبانی پاکزاد و  شهر منطقه شیعه رو می خونم ولی پارسال خلاصه از تحلیل بحرینی داشتم که خودم نوشتم که در جهت صحبت های شما اونو خواندم. 
    و 504 این هفته تموم میشه می خوام لغات تافل شروع کنم.
    به نظر شما مناسب هست؟
    و دوباره از کمک های شما ممنونم.

08-18-2014 01:21 PM
    forough.r آفلاین

سپاس ها 508
    ارسال: #9
    (08-18-2014 01:21 PM)hossein11 نوشته شده توسط:  سلام 
    ممنون از راهنمایی شما
    مباحث تازه از این هفته شروع کردم اونم از روزشمار از جزوه آقا پور محمد رضا
    و برای این هفته هم بر اساس نظر شما دارم مبانی پاکزاد و  شهر منطقه شیعه رو می خونم ولی پارسال خلاصه از تحلیل بحرینی داشتم که خودم نوشتم که در جهت صحبت های شما اونو خواندم. 
    و 504 این هفته تموم میشه می خوام لغات تافل شروع کنم.
    به نظر شما مناسب هست؟
    و دوباره از کمک های شما ممنونم.
    سلام بر شما...
    بسیار عالی... روندتون خیلی خوب هست آفرین به پشتکار شما اونم در این تایم زمانیتون..
    لغات رو تنها نخونید حتما متن درس رو هم مطالعه کنید.. کتاب فرهادیو شروع کنید به جای لغات تافل...بالابردن تواناییه ترجمه براتون حیاتی تره تا یاد گرفتن بیشتر لغات..

08-19-2014 08:50 PM
     سپاس شده توسط alireza ، Brightness
    hossein11 آفلاین
    عضو عادی
    *

سپاس ها 0
    ارسال: #10
    سلام مهندس...مرس از دلگرمیتون...
    چشم حتما همان کار انجام می دهم...

08-20-2014 10:23 PM
    ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ما   انجمن تخصصی مرحله اول و دوم شهرسازی   بازگشت به بالا   بازگشت به محتوا   بایگانی   پیوند سایتی RSS