ثبت نام
x

ورود

نام کاربری :

رمزعبور :

یا عضویت

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی سوال اسکیس طراحی شهری کنکور دانشگاه آزاد 1393
نویسنده پیام
happy.star آفلاین
عضو عادی
*

اعتبار: 0
سپاس ها 38
سپاس شده 18 بار در 9 ارسال
ارسال: #1
بررسی سوال اسکیس طراحی شهری کنکور دانشگاه آزاد 1393
بررسی سوال اسکیس طراحی شهری کنکور دانشگاه آزاد 1393

سوال در مورد قسمتی از بافت تاریخی کاشان بود
قسمت اول چشم انداز و اهداف می خواست
و قسمت بعد راهکارهای طراحی و پلان به مقیاس 1/500 
قسمت سوم طرح های 3 یعدی

آخرین ارسال های من :
(آخرین ویرایش در این ارسال: 06-01-2014 12:56 AM، توسط happy.star.)
06-01-2014 12:51 AM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
happy.star آفلاین
عضو عادی
*

سپاس ها 38
ارسال: #2
RE: بررسی سوال اسکیس طراحی شهری کنکور دانشگاه آزاد 1393
من برای شیت شناخت و تحلیل اینقدر وقت گذاشتم که وقتی به طراحی رسیدم دیگه وقتی نمونده بود Sad فقط راهکارهای طراحی نوشتم با هدف کلان و یه پرسپکتیو از فضای امام زاده زدم که فکر میکنم اصلا کار اشتباهی بود Sad تو پلان هم یه جاهایی رو پیاده راه در نظر گرفتم
 هدف کلان ام طراحی محدوده تاریخی کاشان با رویکرد حفظ بستر تاریخی و انسجام بصری کالبدی به نظرتون درسته؟ برای اهداف خرد ام خاطره انگیزی ، سرزندگی ، محصوریت نوشتم نمیدونم درسته یا نه
 خیلی ها میگفتن که اصلا باید خیابان عبادی طراحی میکردیم Sad

06-02-2014 01:31 AM
forough.r آفلاین
مدیر کارگروه مرحله 2 طراحی شهری

اعتبار: 12
سپاس ها 508
سپاس شده 921 بار در 371 ارسال
ارسال: #3
(06-02-2014 01:31 AM)happy.star نوشته شده توسط:  من برای شیت شناخت و تحلیل اینقدر وقت گذاشتم که وقتی به طراحی رسیدم دیگه وقتی نمونده بود Sad فقط راهکارهای طراحی نوشتم با هدف کلان و یه پرسپکتیو از فضای امام زاده زدم که فکر میکنم اصلا کار اشتباهی بود Sad تو پلان هم یه جاهایی رو پیاده راه در نظر گرفتم
 هدف کلان ام طراحی محدوده تاریخی کاشان با رویکرد حفظ بستر تاریخی و انسجام بصری کالبدی به نظرتون درسته؟ برای اهداف خرد ام خاطره انگیزی ، سرزندگی ، محصوریت نوشتم نمیدونم درسته یا نه

سلام سوالو  در جریان نیستم چی بوده ولی درمورد چیزایی که فرمودین شما اهداف خردتون هم وزن نیستی که بسیار اشتباهه هدف محصوریت در کنار سرزندگی!!
با توجه به مقیاسم باید سطح مداخله و وارد شدن به جزییات رو مشخص میکردین واسه طراحیتون

آخرین ارسال های من :
06-02-2014 03:54 PM
 سپاس شده توسط happy.star ، shahabsaa
happy.star آفلاین
عضو عادی
*

سپاس ها 38
ارسال: #4
(06-02-2014 03:54 PM)forough.r نوشته شده توسط:  
(06-02-2014 01:31 AM)happy.star نوشته شده توسط:  من برای شیت شناخت و تحلیل اینقدر وقت گذاشتم که وقتی به طراحی رسیدم دیگه وقتی نمونده بود Sad فقط راهکارهای طراحی نوشتم با هدف کلان و یه پرسپکتیو از فضای امام زاده زدم که فکر میکنم اصلا کار اشتباهی بود Sad تو پلان هم یه جاهایی رو پیاده راه در نظر گرفتم

سلام سوالو  در جریان نیستم چی بوده ولی درمورد چیزایی که فرمودین شما اهداف خردتون هم وزن نیستی که بسیار اشتباهه هدف محصوریت در کنار سرزندگی!!
با توجه به مقیاسم باید سطح مداخله و وارد شدن به جزییات رو مشخص میکردین واسه طراحیتون
آخه وقتی اصلا نگفتن که کجا و چی رو باید طراحی کنیم من اصلا نمیدونستم اهداف چی باید در نظر بگیرم!
سوال فقط گفته بود اینجا مجموعه تاریخی کاشان یه پلان بزرگ پر از مسجد و آب انبار ، امام زاده ، قلعه ، خانه های تاریخی داده بود بعدم گفته بود چشم انداز و این چیزا رو بگین اصلا مشخص نبود که سوال چی میخواد!
مگه نمیشه که فضای محصور سرزنده هم باشه؟!

06-02-2014 04:40 PM
happy.star آفلاین
عضو عادی
*

سپاس ها 38
ارسال: #5
واسم عجیبه دوستاااااااااااااااان اینجاااااااااااااا یعنی هیچکی کنکور آزاد طراحی شهری امسال شرکت نکرده که بیاد بگه شیت چه جوری بستین و چی کار کردین!!!!!

06-02-2014 04:42 PM
targol.s آفلاین
عضو عادی
*

سپاس ها 2
سپاس شده 4 بار در 3 ارسال
ارسال: #6
من شرکت کردم وقت هم اضافه آوردم که به ریزه کاری ها پرداختم!تو شیت 1 یک پلان گداشتم که روش شناخت و تحلیل انجام دادم بعد چشم انداز گذاشتم بعد هدف و راهکارای طراحی!
تو شیت 2 پلان طرح نهایی با یک سری توضیح و فلش براش گذاشتم و پایین شیت یک مقطع زدم که مسجد آقابزرگ و زین الدین و آب انبار خان توش دیده میشد. یک پرسپکتیو هم از امام زاده زدم که توش خونه های قدیمی کاشان و قلعه تاریخی هم بود!
وقت اضافه رو هم صرف دورگیری و سایه دادن و خوشگل کردن شیت کردم!Sleepy

آخرین ارسال های من :
06-02-2014 11:25 PM
 سپاس شده توسط happy.star
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

تماس با ما   انجمن تخصصی مرحله اول و دوم شهرسازی   بازگشت به بالا   بازگشت به محتوا   بایگانی   پیوند سایتی RSS