ثبت نام
x

ورود

نام کاربری :

رمزعبور :

یا عضویت

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال مرحله دوم طراحی شهری 93
نویسنده پیام
URBAN 98 آفلاین
مدیر ارشد طراحی شهری

اعتبار: 22
سپاس ها 538
سپاس شده 872 بار در 335 ارسال
ارسال: #11
RE: رفع اشکال مرحله دوم طراحی شهری 93
(04-15-2014 03:55 PM)آریودخت نوشته شده توسط:  برای ازمون عملی یکی از کتابهایی که مفید هست کتاب " راهنمای طراحی شهری پاکزاد " هست .
همه ی کتاب رو بخونیم ؟
اگه فکر میکنید فقط قسمتهایش کفایت میکنه لطفا بفریماید کدوم قسمتها؟

کتاب " اموزش اسکیس " دکتر صدیق و دانشفر چطوره؟ برای عملی مناسب میبینیدش؟
در مورد کتاب راهنمای طراحی شهرینیاز به خوندن متن و توضیحات نیست اما جداول و کروکی ها خونده بشه.
در مورد سایر کتب هم من کپی برداری را به هیچ وجه مناسب نمیبینم بخش هایی از مبانی را میتوانید از این کتب استفاده کنید.

آخرین ارسال های من :
04-15-2014 04:42 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط آریودخت ، Brightness ، zeytoon ، shahabsaa
zeytoon آفلاین
مدیر کارگروه

اعتبار: 1
سپاس ها 401
سپاس شده 118 بار در 58 ارسال
ارسال: #12
سلام
ببخشید چند روز نبودم جایی بودم نمیذاشتن بیام! چندروزه که اینترنت منطقه ما هم کلا قطعه امروزم چندساعته نشستم تا بتونم وصل بشم.
چندتا سوال خیلی ابتدایی داشتم که هنوزم واسم حل نشده و اصلا از جلسه چهارم به بعد رو نفهیمدم جاش کجاست دقیقا!؟ سوالم ایناست (یعنی اینطوری فکر میکنم باشه، اگه اشتباهه بگید درستش کنم)
در ازمون طراحی ما از دو جزء نوشتار و ترسیمات استفاده می کنیم. فرایند ازمون هم به طور کلی به سه قسمت شناخت و تحلیل و طرح مشکیل میشه البته در شرایط مختلف سوالات، فرایند ازمون هم تغییر میکنه (1؟)
در قسمت شناخت، عوامل موثر بر طرح در حوزه های مختلف (اقلیمی و ...) را به صورت تلفیقی از نوشتار و ترسیمات نشان می دهیم(2؟)
در قسمت تحلیل، راهکارهایی را که جهت بهبود کیفی برخی ویژگی های سایت در نظر داریم تا در قسمت طرح ارائه کنیم، در این مرحله به صورت نوشتار و ترسیمات(3؟) ارائه می کنیم.
قسمت طرح نیز به صورت ترسیمات و گاهی همراه با توضیحات خواهد بود(5؟)
حالا با توجه به این پیش فرضا، سوالات اینطور میشن:
1-در چه شرایطی باید چه فرایندی را انتخاب کرد و از کجا بفهمیم باید کدوم فرایندو انتخاب کرد؟
2-حوزه های مورد بررسی در شناخت کدامها هستند و هر حوزه چه مواردی باید داشته باشند؟ همچنین نظام ها و مولفه ها تفاوتشون چیه و اصلا چه ربطی به این قسمت دارن!؟
3-در چه قسمت هایی باید از نوشتار استفاده کرد؟ و در ترسیمات، ایا باید از کرکی و پلان و پرسپکتیو همزمان در این بخش استفاده کرد؟
4- مشابه سوال 3
5- مشابه سوال 3
راستی اگه میشه فرق بین پرسپکتیو و کروکی رو هم توضیح بدید
ممنون

آخرین ارسال های من :
(آخرین ویرایش در این ارسال: 04-28-2014 03:24 PM، توسط zeytoon.)
04-28-2014 03:02 PM
 سپاس شده توسط URBAN 98
URBAN 98 آفلاین
مدیر ارشد طراحی شهری

سپاس ها 538
ارسال: #13
(04-28-2014 03:02 PM)zeytoon نوشته شده توسط:  سلام سلام مهندس پس کاراتون کجاست؟
ببخشید چند روز نبودم جایی بودم نمیذاشتن بیام! چندروزه که اینترنت منطقه ما هم کلا قطعه امروزم چندساعته نشستم تا بتونم وصل بشم.
چندتا سوال خیلی ابتدایی داشتم که هنوزم واسم حل نشده و اصلا از جلسه چهارم به بعد رو نفهیمدم جاش کجاست دقیقا!؟ سوالم ایناست (یعنی اینطوری فکر میکنم باشه، اگه اشتباهه بگید درستش کنم)
در ازمون طراحی ما از دو جزء نوشتار و ترسیمات استفاده می کنیم. بله درسته فرایند ازمون هم به طور کلی به سه قسمت شناخت و تحلیل و طرح مشکیل میشه البته در شرایط مختلف سوالات، فرایند ازمون هم تغییر میکنه (1؟) شما بطور کلی باید سه مرحله اصلی را در شیت داشته باشید اما به انتخاب و صلاح دید خودتون ممکنه مثلا چشم انداز بنویسید و اهداف و راهبرد و... مشخص کنید که بیشتر به سوال بستگی داره
در قسمت شناخت، عوامل موثر بر طرح در حوزه های مختلف (اقلیمی و ...) را به صورت تلفیقی از نوشتار و ترسیمات نشان می دهیم(2؟)شناخت انواع مختلفی داره.شناخت اقلیمی-شناخت و تحلیل یکپارچه-شناخت نظام ها و مولفه ها و ابعاد و...
در قسمت تحلیل، راهکارهایی را که جهت بهبود کیفی برخی ویژگی های سایت در نظر داریم تا در قسمت طرح ارائه کنیم، در این مرحله به صورت نوشتار و ترسیمات(3؟) ارائه می کنیم. تحلیل هم انواع مختلف داره.گاهی شناخت و تحلیل را با هم کار میکنیم که طرح قوی تری ارائه دهید.مثل همون ابعاد و نظام ها و... اما مثلا اگر سوات کار کنید در قالب یک شناخت مختصر گرافیکی میتوانید روی نقشه شناخت داشته باشید و تحلیل قوی کار کنید.در هر صورت 3 حالت دارید.یا شناخت و تحلیل قوی طرح کم کار.یا طرح پر کار و شناخت تحلیل کم کار و یا 50-50
قسمت طرح نیز به صورت ترسیمات و گاهی همراه با توضیحات خواهد بود(5؟)همه ترسیمات باید همراه توضیحات باشد.آنچه که بعنوان مسئله در شناخت و تحلیل وجود دارد باید در طرح حل شود
1-در چه شرایطی باید چه فرایندی را انتخاب کرد و از کجا بفهمیم باید کدوم فرایندو انتخاب کرد؟ شرایط متفاوته و به سوال بستگی داره.باید ببینی چی داری تو سوال(اطلاعات-مسائل و مشکلات سایت)مثلا اگر نقاط ضعف و قوت و فرصت و تهدید مشخصه سوات.اگر روی محیط زیست و فعالیت میتوانی بولد شوی مولفه ها و... با تمرین دستتان می آید
2-حوزه های مورد بررسی در شناخت کدامها هستند و هر حوزه چه مواردی باید داشته باشند؟ همچنین نظام ها و مولفه ها تفاوتشون چیه و اصلا چه ربطی به این قسمت دارن!؟ باید اول مشکلات را شناسایی کنید و متناسب با آن حوزه را انتخاب کنید.معمولا حوزه مداخله مشخص است و با بلافصل و فراگیر کاری ندارید اما در این رابطه اطلاع داشته باشید
3-در چه قسمت هایی باید از نوشتار استفاده کرد؟ در همه موارد باید ترسینات همراه نوشته باشدو در ترسیمات، ایا باید از کرکی و پلان و پرسپکتیو همزمان در این بخش استفاده کرد؟اگر منظورتان طرح است.باز هم در سوالات متفاوت است.مثلا در طراحی نما شما به مقطع و یا آگزونو(دید پرنده)نیاز ندارید.باید ببینید به چه وسیله طرح را بهتر به مصحح نشان میدهید.ممکن است پلان یا پرسپکتیو و... باشد.مهم طرح و ایده و راه حل شماست که باید نشان دهید.
4- مشابه سوال 3
5- مشابه سوال 3
ممنون اینجا در طراحی شهری منظور از کروکی ترسیم ایده ها و راهکارها و جزئیات درون سایت طراحی است که میتواند در قالب پلان پرسپکتیو نما و مقطع مطرح شود با این روش شما روی جزئیاتی تمرکز میکنید که برایتان اهمیت دارد اما پرسپکتیو گونه ای از ارائه طرح است که شما از چشم ناظر محیط را سه بعدی طراحی میکنید.

05-02-2014 12:19 AM
 سپاس شده توسط alireza ، zeytoon ، Brightness
zeytoon آفلاین
مدیر کارگروه

سپاس ها 401
ارسال: #14
(05-02-2014 12:19 AM)URBAN 98 نوشته شده توسط:  
(04-28-2014 03:02 PM)zeytoon نوشته شده توسط:  سلام سلام مهندس پس کاراتون کجاست؟ سلام. واقعیتش اینقدر مطلب برام گنگ و نامفهوم بود که عملا دست از کار کشیده بودم! ولی الان روشن شده تا حد زیادی و مجدد شروع میکنم،هرچند دیر شده کمی..
در ازمون طراحی ما از دو جزء نوشتار و ترسیمات استفاده می کنیم. بله درسته فرایند ازمون هم به طور کلی به سه قسمت شناخت و تحلیل و طرح مشکیل میشه البته در شرایط مختلف سوالات، فرایند ازمون هم تغییر میکنه (1؟) شما بطور کلی باید سه مرحله اصلی را در شیت داشته باشید اما به انتخاب و صلاح دید خودتون ممکنه مثلا چشم انداز بنویسید و اهداف و راهبرد و... مشخص کنید که بیشتر به سوال بستگی داره. میشه مثالی در این مورد بزنید؟ یا سوالی رو نمونه بدید که همچین شرایطی رو داشته باشه تا تفاوتشونو متوجه بشیم؟
در قسمت شناخت، عوامل موثر بر طرح در حوزه های مختلف (اقلیمی و ...) را به صورت تلفیقی از نوشتار و ترسیمات نشان می دهیم(2؟)شناخت انواع مختلفی داره.شناخت اقلیمی-شناخت و تحلیل یکپارچه-شناخت نظام ها و مولفه ها و ابعاد و... خب این به چه معنیه؟ یعنی ما برای هر سوال باید تمام این شناختهارو استفاده کنیم یا از یکیشون فقط باید استفاده کنیم؟ اونوقت از کجا بهفمیم از کدوم باید استفاده کنیم؟
در قسمت تحلیل، راهکارهایی را که جهت بهبود کیفی برخی ویژگی های سایت در نظر داریم تا در قسمت طرح ارائه کنیم، در این مرحله به صورت نوشتار و ترسیمات(3؟) ارائه می کنیم. تحلیل هم انواع مختلف داره.گاهی شناخت و تحلیل را با هم کار میکنیم که طرح قوی تری ارائه دهید.مثل همون ابعاد و نظام ها و... اما مثلا اگر سوات کار کنید در قالب یک شناخت مختصر گرافیکی میتوانید روی نقشه شناخت داشته باشید و تحلیل قوی کار کنید.در هر صورت 3 حالت دارید.یا شناخت و تحلیل قوی طرح کم کار.یا طرح پر کار و شناخت تحلیل کم کار و یا 50-50. از این سه حالت کدوم بهتره؟ بیشتر وقت سر شناخت بذاریم یا سر طرح یا اینکه بازم بسته به شرایط سواله؟
قسمت طرح نیز به صورت ترسیمات و گاهی همراه با توضیحات خواهد بود(5؟)همه ترسیمات باید همراه توضیحات باشد.آنچه که بعنوان مسئله در شناخت و تحلیل وجود دارد باید در طرح حل شود درسته
1-در چه شرایطی باید چه فرایندی را انتخاب کرد و از کجا بفهمیم باید کدوم فرایندو انتخاب کرد؟ شرایط متفاوته و به سوال بستگی داره.باید ببینی چی داری تو سوال(اطلاعات-مسائل و مشکلات سایت)مثلا اگر نقاط ضعف و قوت و فرصت و تهدید مشخصه سوات.اگر روی محیط زیست و فعالیت میتوانی بولد شوی مولفه ها و... با تمرین دستتان می آید. دقیقا چون تمرین نکردم خیلی متوجه نمیشم باید تمرین کرد
2-حوزه های مورد بررسی در شناخت کدامها هستند و هر حوزه چه مواردی باید داشته باشند؟ همچنین نظام ها و مولفه ها تفاوتشون چیه و اصلا چه ربطی به این قسمت دارن!؟ باید اول مشکلات را شناسایی کنید و متناسب با آن حوزه را انتخاب کنید.معمولا حوزه مداخله مشخص است و با بلافصل و فراگیر کاری ندارید اما در این رابطه اطلاع داشته باشید. برای نظام ها و مولفه ها و امثال اینها چطور؟ مثلا برای یک سوال باید از نظامها استفاده کنیم یا از مولفه ها یا از هرجفتشون؟؟ تفاوت به کارگیری اینا کجاست؟
3-در چه قسمت هایی باید از نوشتار استفاده کرد؟ در همه موارد باید ترسینات همراه نوشته باشدو در ترسیمات، ایا باید از کرکی و پلان و پرسپکتیو همزمان در این بخش استفاده کرد؟اگر منظورتان طرح است.باز هم در سوالات متفاوت است.مثلا در طراحی نما شما به مقطع و یا آگزونو(دید پرنده)نیاز ندارید.باید ببینید به چه وسیله طرح را بهتر به مصحح نشان میدهید.ممکن است پلان یا پرسپکتیو و... باشد.مهم طرح و ایده و راه حل شماست که باید نشان دهید. نه فقط طرح، هم شناخت هم تحلیل و هم طرح که طرحو توضیح دادید ممنون. شناخت و تحلیل چطوریه؟
4- مشابه سوال 3
5- مشابه سوال 3
ممنون اینجا در طراحی شهری منظور از کروکی ترسیم ایده ها و راهکارها و جزئیات درون سایت طراحی است که میتواند در قالب پلان پرسپکتیو نما و مقطع مطرح شود با این روش شما روی جزئیاتی تمرکز میکنید که برایتان اهمیت دارد اما پرسپکتیو گونه ای از ارائه طرح است که شما از چشم ناظر محیط را سه بعدی طراحی میکنید. تشکر پس حالا که تا حد زیادی متوجه شدم، دوباره تمرینایی که انجام ندادمو اول سوالامو تو تاپیکش میپرسم بعدش شروع میکنم به انجام دادنش

05-02-2014 06:26 PM
 سپاس شده توسط Brightness
URBAN 98 آفلاین
مدیر ارشد طراحی شهری

سپاس ها 538
ارسال: #15
(05-02-2014 06:26 PM)zeytoon نوشته شده توسط:  
(05-02-2014 12:19 AM)URBAN 98 نوشته شده توسط:  
(04-28-2014 03:02 PM)zeytoon نوشته شده توسط:  سلام سلام مهندس پس کاراتون کجاست؟ سلام. واقعیتش اینقدر مطلب برام گنگ و نامفهوم بود که عملا دست از کار کشیده بودم! ولی الان روشن شده تا حد زیادی و مجدد شروع میکنم،هرچند دیر شده کمی..
در ازمون طراحی ما از دو جزء نوشتار و ترسیمات استفاده می کنیم. بله درسته فرایند ازمون هم به طور کلی به سه قسمت شناخت و تحلیل و طرح مشکیل میشه البته در شرایط مختلف سوالات، فرایند ازمون هم تغییر میکنه (1؟) شما بطور کلی باید سه مرحله اصلی را در شیت داشته باشید اما به انتخاب و صلاح دید خودتون ممکنه مثلا چشم انداز بنویسید و اهداف و راهبرد و... مشخص کنید که بیشتر به سوال بستگی داره. میشه مثالی در این مورد بزنید؟ یا سوالی رو نمونه بدید که همچین شرایطی رو داشته باشه تا تفاوتشونو متوجه بشیم؟ از نمونه کارهای دوستان در سایت موجود است
در قسمت شناخت، عوامل موثر بر طرح در حوزه های مختلف (اقلیمی و ...) را به صورت تلفیقی از نوشتار و ترسیمات نشان می دهیم(2؟)شناخت انواع مختلفی داره.شناخت اقلیمی-شناخت و تحلیل یکپارچه-شناخت نظام ها و مولفه ها و ابعاد و... خب این به چه معنیه؟ یعنی ما برای هر سوال باید تمام این شناختهارو استفاده کنیم یا از یکیشون فقط باید استفاده کنیم؟ اونوقت از کجا بهفمیم از کدوم باید استفاده کنیم؟ در واقع شما برای هر سوال یک روش شناخت دارید.که بسته به اطلاعاتی که مسئله در اختیارتان قرار میدهد یکی را بر میگزینید.مثلا اگر هیچ اطلاعاتی در مورد بحث زیست محیطی ندارید نمیتوانید روی آن شناخت ببندید پس باید شناختی را انتخاب نمایید که بیشترین ربط را به سوال دارد.با حل مسئله دستتان می آید.سال گذشته کارگروه جلو تر بود چون اعضا از حل تمرین نمیترسیدند. اما امسال با کم کاری اعضا بسیار عقب هستیم و شاید این عقب افتادن غیر قابل جبران باشد
در قسمت تحلیل، راهکارهایی را که جهت بهبود کیفی برخی ویژگی های سایت در نظر داریم تا در قسمت طرح ارائه کنیم، در این مرحله به صورت نوشتار و ترسیمات(3؟) ارائه می کنیم. تحلیل هم انواع مختلف داره.گاهی شناخت و تحلیل را با هم کار میکنیم که طرح قوی تری ارائه دهید.مثل همون ابعاد و نظام ها و... اما مثلا اگر سوات کار کنید در قالب یک شناخت مختصر گرافیکی میتوانید روی نقشه شناخت داشته باشید و تحلیل قوی کار کنید.در هر صورت 3 حالت دارید.یا شناخت و تحلیل قوی طرح کم کار.یا طرح پر کار و شناخت تحلیل کم کار و یا 50-50. از این سه حالت کدوم بهتره؟ بیشتر وقت سر شناخت بذاریم یا سر طرح یا اینکه بازم بسته به شرایط سواله؟ هر سه مناسب است و این دقیقا به شخص شما بستگی داره در سوال 1 شیت اما اگر یک سوال در سه شیت باشد 50-50 و طرح قوی را مناسب میبینم
قسمت طرح نیز به صورت ترسیمات و گاهی همراه با توضیحات خواهد بود(5؟)همه ترسیمات باید همراه توضیحات باشد.آنچه که بعنوان مسئله در شناخت و تحلیل وجود دارد باید در طرح حل شود درسته
1-در چه شرایطی باید چه فرایندی را انتخاب کرد و از کجا بفهمیم باید کدوم فرایندو انتخاب کرد؟ شرایط متفاوته و به سوال بستگی داره.باید ببینی چی داری تو سوال(اطلاعات-مسائل و مشکلات سایت)مثلا اگر نقاط ضعف و قوت و فرصت و تهدید مشخصه سوات.اگر روی محیط زیست و فعالیت میتوانی بولد شوی مولفه ها و... با تمرین دستتان می آید. دقیقا چون تمرین نکردم خیلی متوجه نمیشم باید تمرین کرد
2-حوزه های مورد بررسی در شناخت کدامها هستند و هر حوزه چه مواردی باید داشته باشند؟ همچنین نظام ها و مولفه ها تفاوتشون چیه و اصلا چه ربطی به این قسمت دارن!؟ باید اول مشکلات را شناسایی کنید و متناسب با آن حوزه را انتخاب کنید.معمولا حوزه مداخله مشخص است و با بلافصل و فراگیر کاری ندارید اما در این رابطه اطلاع داشته باشید. برای نظام ها و مولفه ها و امثال اینها چطور؟ مثلا برای یک سوال باید از نظامها استفاده کنیم یا از مولفه ها یا از هرجفتشون؟؟ تفاوت به کارگیری اینا کجاست؟ میتوانید تنها از نظام ها برای شناخت و تحلیل یا از مولفه ها در سوال یک شیت و از هر دو(روش دکتر گلکار) در یک سوال و سه شیت استفاده کنید
3-در چه قسمت هایی باید از نوشتار استفاده کرد؟ در همه موارد باید ترسینات همراه نوشته باشدو در ترسیمات، ایا باید از کرکی و پلان و پرسپکتیو همزمان در این بخش استفاده کرد؟اگر منظورتان طرح است.باز هم در سوالات متفاوت است.مثلا در طراحی نما شما به مقطع و یا آگزونو(دید پرنده)نیاز ندارید.باید ببینید به چه وسیله طرح را بهتر به مصحح نشان میدهید.ممکن است پلان یا پرسپکتیو و... باشد.مهم طرح و ایده و راه حل شماست که باید نشان دهید. نه فقط طرح، هم شناخت هم تحلیل و هم طرح که طرحو توضیح دادید ممنون. شناخت و تحلیل چطوریه؟ در شناخت تحلیل هم میتوانید از پلان و پرسپکتیو و نما استفاده کنید(معمولا یکی)
4- مشابه سوال 3
5- مشابه سوال 3
ممنون اینجا در طراحی شهری منظور از کروکی ترسیم ایده ها و راهکارها و جزئیات درون سایت طراحی است که میتواند در قالب پلان پرسپکتیو نما و مقطع مطرح شود با این روش شما روی جزئیاتی تمرکز میکنید که برایتان اهمیت دارد اما پرسپکتیو گونه ای از ارائه طرح است که شما از چشم ناظر محیط را سه بعدی طراحی میکنید. تشکر پس حالا که تا حد زیادی متوجه شدم، دوباره تمرینایی که انجام ندادمو اول سوالامو تو تاپیکش میپرسم بعدش شروع میکنم به انجام دادنش
موفق باشید

05-03-2014 08:06 PM
 سپاس شده توسط zeytoon ، آریودخت ، Brightness
fi.sa آفلاین
عضوکارگروه طراحی شهری مرحله دوم93

سپاس ها 33
سپاس شده 49 بار در 32 ارسال
ارسال: #16
سلام من میخواستم بدونم زمان کنکور مرحله دوم  چه موقع است میگن امسال ممکن توی خرداد ماه باشه واقعیت داره؟

آخرین ارسال های من :
    05-12-2014 08:55 AM
    targol.s آفلاین
    عضو عادی
    *

اعتبار: 0
    سپاس ها 2
    سپاس شده 4 بار در 3 ارسال
    ارسال: #17
    (05-12-2014 08:55 AM)fi.sa نوشته شده توسط:  سلام من میخواستم بدونم زمان کنکور مرحله دوم  چه موقع است میگن امسال ممکن توی خرداد ماه باشه واقعیت داره؟
    من شنیدم 21 خرداده!و تقریبا منبعم موثقه!

آخرین ارسال های من :
    05-12-2014 10:20 AM
     سپاس شده توسط fi.sa ، forough.r
    fi.sa آفلاین
    عضوکارگروه طراحی شهری مرحله دوم93

سپاس ها 33
    سپاس شده 49 بار در 32 ارسال
    ارسال: #18
    (05-12-2014 10:20 AM)targol.s نوشته شده توسط:  
    (05-12-2014 08:55 AM)fi.sa نوشته شده توسط:  سلام من میخواستم بدونم زمان کنکور مرحله دوم  چه موقع است میگن امسال ممکن توی خرداد ماه باشه واقعیت داره؟
    ممنون

05-12-2014 03:33 PM
    zeytoon آفلاین
    مدیر کارگروه

سپاس ها 401
    ارسال: #19
    (05-12-2014 10:20 AM)targol.s نوشته شده توسط:  
    (05-12-2014 08:55 AM)fi.sa نوشته شده توسط:  سلام من میخواستم بدونم زمان کنکور مرحله دوم چه موقع است میگن امسال ممکن توی خرداد ماه باشه واقعیت داره؟
    سلام تا سال قبل همیشه سنجش اطلاعیه مرحله دومو توی تیرماه میداد اما الان تو سایت زده 12خرداد اطلاعیه میدن واسه مرحله دوم یعنی ازمون میشه تو خرداد! به خاطر جام جهانیه احتمالا

05-14-2014 09:13 AM
    forough.r آفلاین
    مدیر کارگروه مرحله 2 طراحی شهری

اعتبار: 12
    سپاس ها 508
    سپاس شده 921 بار در 371 ارسال
    ارسال: #20
    بچه ها نگران زود بودم امتحان نباشید این وضعیت برای همست اگر شما نمیرسید خیلی کار کنید دقیقا بقیه هم تا یه حدی اماده میشن...جو زده نشینو بشینید به شدت تمرین کنید

آخرین ارسال های من :
    05-14-2014 11:03 AM
     سپاس شده توسط Brightness
    ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ما   انجمن تخصصی مرحله اول و دوم شهرسازی   بازگشت به بالا   بازگشت به محتوا   بایگانی   پیوند سایتی RSS