انجمن تخصصی مرحله اول و دوم شهرسازی
پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن تخصصی مرحله اول و دوم شهرسازی (http://iransketch.ir/shahrsazi)
+-- انجمن: گرایش برنامه ریزی شهری (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: برنامه ریزی شهری مرحله دوم (/forumdisplay.php?fid=11)
+---- انجمن: جلسات کارگروه (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- موضوع: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور (/showthread.php?tid=876)

صفحه‌ها: 1 2 3

پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - Brightness - 02-15-2014 06:56 PM

سلام دوستان. این هفته رو استراحت کنید تا انشالا از هفته آینده برای مرحله دوم با تمام قوا شروع به فعالیت کنید.Heart

سال گذشته ما حدود 6 جلسه با اعضا داشتیم که متأسفانه در پی حذف اطلاعات سایت، این جلسات  و حرفایی که بینمون برای تصمیم گیری در مورد روند کار رد و بدل شد، حذف شد. میخواستم براتون تاپیک ها رو برای مطالعه بذارم که یادم افتاد اون اطلاعات دیگه نیست. 
من یه توضیحی در مورد برنامه ی سال گذشته میگم، و میخوام نظر شما رو بدونم که با این روند موافق هستید برای امسال یه نه!
ما سال گذشته،قبل از نوروز، تصمیم گرفتیم یه سری آموزش هایی برای داوطلبان بذاریم. چون تعدا بچه های غیرشهرسازی هم زیاد بود بینمون.در مورد نحوه نوشتن سوآت، چشم انداز و نوشتن راهبرد،سیاست و همچنین نحوه ی پرزانته ی کار ...  . هر کدوم یه گوشه ی کار و گرفتیم . تمرین انجام دادیم و یه امادگی نسبی پیدا کردیم. یه سری از اطلاعات بعد اون حادثه ی ناگواری که برای سایت اتفاق افتاد، توسط دوستان مجدد آپلود شد که میتونید اینجا مشاهده کنید : http://iransketch.ir/shahrsazi/forumdisplay.php?fid=14

در همین بین، یک بانک اطلاعاتی درست کردیم و مقاله هایی در مورد موضوعات مختلف، جمع آوری کردیم. از اونجایی که راهنمایی برای تمییز دادن مقالات خوب و مفید برای مرحله 2 از مقالات معمولی نداشتیم، و نیز حجم مقالات زیاد بود، تصمیم گرفتیم که هر کدوم از بچه ها، تعدای مقاله رو در هفته بخونن، خلاصه برداری کنند و برای دوستانشون توی سایت ارسال کنند. ما اول هر هفته، این تقسیم بندی مقالات رو انجام میداریم. به لطف خدا و دوستان از این مرحله با موفقیت بیرون اومدیم. دوستان همکاری خوبی داشتند. اینجا بود که با خوندن مقالات، خودمون هم کمی قادر به تشخیص مقالات مهم از غیر مهم شدیم.  اینجا هست مقالاتمون :

http://iransketch.ir/shahrsazi/forumdisplay.php?fid=35   واین هم خلاصه مقالات :  http://iransketch.ir/shahrsazi/forumdisplay.php?fid=36
  که البته بگم که ما تقسیم بندی رو برای مقالات درجه 1 و درجه 2 داشتیم و خوندن سایر مقالات اختیار بود.

بعد از اینکه کار خلاصه مقاله خونی هامون تموم شد و یه کم توی تمرینات جلو رفتیم، شروع کردیم به تمرین کردن نمونه سوالات تحلیلی . نمونه کارهای اماده سازی زمین رو با هم تحلیل میکردیم، سوال تشریحی طرح میکردیم و بهشون پاسخ میدادیم و در کنار این ها، ما آزمون هایی که مرحوم مهندس سعید برای مرحله 2 رو برامون طرح میکردند رو با هم دیگه حل و کرکسیون میکردیم. پاسخ های همدیگه رو نقد میکردیم. 
اینها بود فعالیت ما برای مرحله دوم Blush

حالا ازتون میخوام که شما هم نظرات و پیشنهادات خودتون رو برای مرحله دوم، توی این تاپیک بنویسید . تا انشالا که بطور رسمی 5 شنبه همه ی اعضا دعوت میشن و جلسه رو رسمی تشکیل بدیم. منتظر نظراتون هستم.

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - alireza - 02-15-2014 07:06 PM

سلام و تشکر
دوستانی که نامشان در لیست زیر نیست سریعتر ثبت نام کنند درسته هزینه ای به جز 2500 برای اطلاع رسانی و تماس ضروری و ... گرفته نمی شود ولی امکاناتی را به این اعضا خواهیم داد که برای بقیه محدود خواهد بود پس سریعتر ثبت نام خود را کامل کنید.
ثبت نامی ها:
گرایش برنامه ریزی شهری:
1- خانم مهندس انصاری برنامه ریزی شهری
2- رسول مهدوی برنامه ریزی شهری
3-Ruhullaershadi برنامه ریزی شهری
4-فرنوش فعال برنامه ریزی شهری
5- محمد حسین رستمی برنامه ریزی شهری
6- poyanaz برنامه ریزی شهری
7-یوسف فرخنده برنامه ریزی شهری
8- راشد دهانی برنامه ریزی شهری
9-پروی دلوچی برنامه ریزی شهری
10-مهدی میکائیلی برنامه ریزی شهری
11- مجيد فرخ مهر گرایش مشخص نشده
12-شیلان برنامه ریزی شهری
13-وحید پیرصالحی برنامه ریزی شهری
14- mehran برنامه ریزی شهری
15- khansa برنامه ریزی شهری
16-Vahidke برنامه شهري
17-g.h برنامه ريزي شهري
18-شیلان برنامه ریزی شهری
19-Shahrsazi88 برنامه ريزي شهري
20-Speedm برنامه ريزي شهری
21- ehsan7550‏ ‏ برنامه ريزي شهري
22- مری2 برنامه ریزی شهری
23-monir90 برنامه ریزی شهری
24-احمد سلیمانی گرایش مشخص نشده
25-نجمه کشاورز برنامه ریزی شهری
26-صبااا برنامه ریزی شهری
27-جواد حسين زاده برنامه ريزي شهری
28-shima 77 برنامه ریزی شهری
29-pouya_zek برنامه ریزی شهری

گرایش طراحی شهری:

1-rozeta طراحی شهری
2-zahra69 طراحی شهری
3-milkway طراحی شهری
4-hesam.n طراحی شهری
5- adibnia طراحی شهری
6- g1990 طراحی شهری
7-سمیرا نخجوانی طراحی شهری
8-زهره قلانی طراحی شهری
9- tahura1580 طراحی شهری
10- هاله عابدین طراحی شهری
11- آریو دخت طراحی شهری
12-@uror@ طراحی شهری
13-fi.sa طراحی شهری
14- zeytoon طراحی شهری
15- مهسا شیخی طراحی شهری
16-امير رحماني طراحي شهري
17-mina91 گرایش طراحی شهری
18-sardarekord گرایش طراحی شهری
19-مجيد رضواني طراحي شهري
20- Maryampiry طراحی شهری
21-عطیه ناصر المعمار طراحی شهری
22-وحید کشتکار گرایش مشخص نشده
23- henas طراحی شهری
24- elnaz.h برنامه ریزی شهری
25-moienian گرايش طراحي شهري
26-فرزانه فتحى طراحى شهرى
27-marzieh gh طراحی شهری
28-hossein.1986 طراحی شهری

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - Brightness - 02-16-2014 08:29 AM

(02-15-2014 06:56 PM)Brightness نوشته شده توسط:  سلام دوستان. این هفته رو استراحت کنید تا انشالا از هفته آینده برای مرحله دوم با تمام قوا شروع به فعالیت کنید.Heart

سال گذشته ما حدود 6 جلسه با اعضا داشتیم که متأسفانه در پی حذف اطلاعات سایت، این جلسات  و حرفایی که بینمون برای تصمیم گیری در مورد روند کار رد و بدل شد، حذف شد. میخواستم براتون تاپیک ها رو برای مطالعه بذارم که یادم افتاد اون اطلاعات دیگه نیست. 
من یه توضیحی در مورد برنامه ی سال گذشته میگم، و میخوام نظر شما رو بدونم که با این روند موافق هستید برای امسال یه نه!
ما سال گذشته،قبل از نوروز، تصمیم گرفتیم یه سری آموزش هایی برای داوطلبان بذاریم. چون تعدا بچه های غیرشهرسازی هم زیاد بود بینمون.در مورد نحوه نوشتن سوآت، چشم انداز و نوشتن راهبرد،سیاست و همچنین نحوه ی پرزانته ی کار ...  . هر کدوم یه گوشه ی کار و گرفتیم . تمرین انجام دادیم و یه امادگی نسبی پیدا کردیم. یه سری از اطلاعات بعد اون حادثه ی ناگواری که برای سایت اتفاق افتاد، توسط دوستان مجدد آپلود شد که میتونید اینجا مشاهده کنید : http://iransketch.ir/shahrsazi/forumdisplay.php?fid=14

در همین بین، یک بانک اطلاعاتی درست کردیم و مقاله هایی در مورد موضوعات مختلف، جمع آوری کردیم. از اونجایی که راهنمایی برای تمییز دادن مقالات خوب و مفید برای مرحله 2 از مقالات معمولی نداشتیم، و نیز حجم مقالات زیاد بود، تصمیم گرفتیم که هر کدوم از بچه ها، تعدای مقاله رو در هفته بخونن، خلاصه برداری کنند و برای دوستانشون توی سایت ارسال کنند. ما اول هر هفته، این تقسیم بندی مقالات رو انجام میداریم. به لطف خدا و دوستان از این مرحله با موفقیت بیرون اومدیم. دوستان همکاری خوبی داشتند. اینجا بود که با خوندن مقالات، خودمون هم کمی قادر به تشخیص مقالات مهم از غیر مهم شدیم.  اینجا هست مقالاتمون :

http://iransketch.ir/shahrsazi/forumdisplay.php?fid=35   واین هم خلاصه مقالات :  http://iransketch.ir/shahrsazi/forumdisplay.php?fid=36
  که البته بگم که ما تقسیم بندی رو برای مقالات درجه 1 و درجه 2 داشتیم و خوندن سایر مقالات اختیار بود.

بعد از اینکه کار خلاصه مقاله خونی هامون تموم شد و یه کم توی تمرینات جلو رفتیم، شروع کردیم به تمرین کردن نمونه سوالات تحلیلی . نمونه کارهای اماده سازی زمین رو با هم تحلیل میکردیم، سوال تشریحی طرح میکردیم و بهشون پاسخ میدادیم و در کنار این ها، ما آزمون هایی که مرحوم مهندس سعید برای مرحله 2 رو برامون طرح میکردند رو با هم دیگه حل و کرکسیون میکردیم. پاسخ های همدیگه رو نقد میکردیم. 
اینها بود فعالیت ما برای مرحله دوم Blush

حالا ازتون میخوام که شما هم نظرات و پیشنهادات خودتون رو برای مرحله دوم، توی این تاپیک بنویسید . تا انشالا که بطور رسمی 5 شنبه همه ی اعضا دعوت میشن و جلسه رو رسمی تشکیل بدیم. منتظر نظراتون هستم.
up

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - Brightness - 02-16-2014 08:49 AM

در زمینه ی مرحله دوم، چنانچه منابع و مقالات و یا کتبی رو دارید و یا پیشنهاد میکنید خونده بشه،با پیام خصوصی مطرح کنید تا در صورت موافقت شما،در تالار مناسب  به اسم خودتون ارسال بشه.

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - نداانصاری - 02-16-2014 05:45 PM

به نظر من مهندس این برنامه ای که داشتین بسیار خوبه چه برا یچه های شهرسازی چه اونایی که شهر سازی نیستن بچه های شهرسازی بیشتر تمریین میکنن و دیگران هم بیشتر یاد میگیرن من موافقم چون دوستانم که کیمیا رفته بودن میگفتن که تقریبا همه ی نکات تو سایت بوده و گفته شده و بلد بودن Blushولی این ها همه مشروط بر فعال بودن اعضا هستش ......به نظر من هر کس باید وظیفشو درست انجام بده تا بتونیم به هم کمک کنیم البته بیشتر با خودم هستم.....چون مرحله دوم شوخی بردار نیست دیگه ...چه بسا همونطور که همه میدونیم یه رتبه ی بالای هزار هم با یه شانس دوباره در مرحله دوم تونست تهرانو بیاره ......باید از جونو دل مایه بزاریم ...این بچه هایی که اسم نوشتن واقعا اگه فعالیت کنیم همه میتونیم چرا که نههههههSmile

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - Brightness - 02-16-2014 05:54 PM

(02-16-2014 05:45 PM)نداانصاری نوشته شده توسط:  به نظر من مهندس این برنامه ای که داشتین بسیار  خوبه چه برا یچه های شهرسازی چه اونایی که شهر سازی نیستن  بچه های شهرسازی بیشتر تمریین میکنن و دیگران هم بیشتر یاد میگیرن  من موافقم چون دوستانم که کیمیا رفته بودن میگفتن که تقریبا همه ی نکات تو سایت بوده و گفته شده و بلد بودن Blushولی این ها همه مشروط بر فعال بودن اعضا هستش ......به نظر من هر کس باید وظیفشو درست انجام بده تا بتونیم به هم کمک کنیم  البته بیشتر با خودم هستم.....چون مرحله دوم  شوخی بردار نیست دیگه ...چه بسا همونطور که همه میدونیم یه رتبه ی بالای هزار هم با یه شانس دوباره در مرحله دوم تونست تهرانو بیاره ......باید از جونو دل مایه بزاریم ...این بچه هایی که اسم نوشتن واقعا اگه فعالیت کنیم همه میتونیم  چرا که نههههههSmile
این ، یک راه از بین چند راهی هست که ما رفتیم. دوستان اگر پیشنهادی داشته باشند ما پذیرای نظرات ایشون هستیم. تا انشالا پس از تصمیم گیری نهایی،مدیران کارگروه مرحله دوم هم از بین شما عزیزان انتخاب بشه،تقسیم کار صورت بگیره و فعالیت رو آغاز کنیم.

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - نداانصاری - 02-16-2014 06:01 PM

به نظر من چرا راهی رو که همه رفتن و تجربه دارن توش رو ما دوباره بریم ...من میگم مقاله هایی رو که بچه های موفق خوندن رو اولویت بزاریم

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - Brightness - 02-16-2014 06:12 PM

(02-16-2014 06:01 PM)نداانصاری نوشته شده توسط:  به نظر من چرا راهی رو که همه رفتن و تجربه دارن توش رو ما دوباره بریم ...من میگم مقاله هایی رو که بچه های موفق خوندن رو اولویت بزاریم
درسته،یه سری مقاله ها همون خوندن خلاصه ها کفایت میکنه! اما مقالاتی هم هست که امسال انتشار پیدا کردند که باید توی سایت آپلود کنیم  و خونده بشه.

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - rezvan87 - 02-17-2014 12:24 AM

واسه مرحله2 رو کمک ماهم حساب کنید در حد توان در خدمتیم...

RE: پیشنهادات شما برای مرحله 2 کنکور - g.h - 02-17-2014 12:50 AM

منم با اینکه مرحله اولم خوب نبود ولی همه جوره واسه مرحله دوم درخدمتم شاید تونستم اولو جبران کنم ...به قول ندامون چرا که نه؟؟؟Big Grin